Často se nás ptáte

Nebudou mi věci ze síťovky propadávat?

Oka síťovek jsou ve skutečnosti poměrně malá, proleze jimi mnohem míň věcí, než si myslíte. Jistě žvýkačky jimi asi propadnou, ale i mrkve nebo ředkvičky lze snadno udržet vevnitř, když si osvojíte “síťovkový tetris”. Síťovka vám v tom navíc pomůže, protože se z věcí na dně vytvoří něco jako hnízdo, do kterého pak menší předměty bezpečně uložíte. Jednoduše vždycky začněte od větších předmětů a postupujte k menším. Brzy přijdete na to, jak nákup do síťovky optimálně naskládat.

Nevytáhne se mi síťovka až na zem?

Kdepak. Oka jsou přesně napočítaná, aby se síťovka obrovsky roztáhla, ale neprověsila se až ke kotníkům. Plně naložená síťovka tak vypadá víc jako koule než jako nudle.

Nevím, kterou síťovku si vybrat. V čem se jednotlivé modely liší?

Různé materiály propůjčují síťovkám různé super schopnosti, takže se hodí na trochu jiné věci. Tak například:

  • Super pružná (polyester) se nejvíc přizpůsobí. Nacpete do ní prakticky cokoli od mega nákupu, po kolečkové brusle nebo týdenní várku špinavého prádla pro maminku. Zároveň je to takový náš základní “nejobyčejnější” model, takže se šikne na skladování věcí, kempování nebo třeba na ryby. Pokud chcete síťovku i na parádu, koukněte spíš na ostatní modely.
  • Pružná bavlněná (bavlna se spandexem) si ve funkčnosti nijak nezadá se super pružnou síťovkou z polyesteru, jen materiál je hezčí a příjemnější. Hledáte-li líbivou univerzální síťovku na každodenní nošení, takhle holka je pro vás ta pravá. Poradí si s nákupem, knížkami, věcmi do fitka i bábovičkami na písek.
  • Pevná bavlněná (čistá bavlna) patří k nejoblíbenějším. To, že není pružná, bohatě nahrazuje objemem a jasně nejmenšími oky ze všech modelů. Plus nově je k dostání v duhových barvách a s barevnými bambulkami.

S žádnou naší síťovkou ale nešlápnete vedle. Prostě vybírejte srdcem.

Jak dlouho síťovka vydrží?

Záleží na tom, jak moc jí dáváte zabrat. Obecně platí, že čistě bavlněné síťovky jsou nejmíň odolné. My ale právě tyhle nosíme každý den a drží skvěle. A rozhodně je nešetříme. Na síťovky dáváme standardní záruku 2 roky, z vlastní zkušenosti nicméně víme, že vydrží mnohem déle. Obzvlášť když jich máte víc a střídáte je. 

Můžu síťovku vyprat?

Ano, ale raději jen ručně nebo v pračce na 30 °C. Většina síťovek je ručně barvená a na větší teplotu by mohla barva vyblednout nebo obarvit ostatní oblečení.

Kde se síťovky vyrábějí?

Síťovky si necháváme vyrábět v chráněných dílnách v Mělníku lidmi, kteří práci hledají těžko. Síťovky s bambulkami nám pak šije šikovná švadlenka. V obou přídech platí, že každý jeden kus je šitý ručně. Takže je originál.

Můžu si vaše zboží fyzicky prohlédnout?

Jasně. Okouknout a rovnou i koupit ho můžete v některém z našich spřátelených podniků, jako je Sklizeno nebo Wine Food Market. 

Můžu ještě objednávku upravit nebo zrušit, když už je odeslaná?

Proč by ne. Napište nám na mail karolina@ceskasitovka.cz a nějak to spolu vyřešíme.